ukladanie kostki

Czym kierować się przy wyborze firmy brukarskiej? Na jakie aspekty powinnyśmy zwrócić uwagę podczas współpracy? A może jeszcze przed jej rozpoczęciem? Przeczytaj!

Jak znaleźć dobra firmę brukarską? To pytanie, które zadaje sobie chyba każda osoba, chcąca zlecić układnie kostki brukowej na swoim parkingu, chodniku czy tarasie. Zastanawiają się nad nim również właściciele firm, chcący podjąć inwestycję, na terenie której planowana jest powierzchnia chodnika czy deptaku.

Zmorą wielu tych ludzi jest nierówno ułożona kostka, która zamiast tworzyć piękną, harmonijną całość, stanowi źródło niebezpieczeństwa, przez swoje nierówności i niestabilność. Każdy z nas chciałby tego uniknąć i znaleźć fachowca, który wykona swoja usługę kompleksowo i starannie. Zatem, gdzie go znaleźć?

Gdzie szukać firm brukarskich

Szukać wykonawcy usług brukarskich możesz tak naprawdę na kilka sposobów.

Dobrym źródłem informacji jest Internet. Znajdziesz tu nie tylko dokładny opis firmy, z którą chcesz podjąć współpracę ale i cennik usług. Dzięki czemu będziesz wiedział, z kim masz do czynienia i ile zapłacisz za wykonanie zlecenia.

Warto również zwrócić uwagę na zdjęcia realizacji, które często umieszczane są na stronie internetowej takich firm. Dzięki nim, możesz zobaczyć jakie są umiejętności pracujących w danej firmie fachowców i przy okazji znaleźć inspirację dla swojego projektu.

Kiedy już przyjrzysz się dokładnie stronie internetowej, poszukaj opinii w Internecie. Na forach czy innych stronach możesz z łatwością znaleźć wiele opinii o większych firmach z Twojej miejscowości.

Sprawdziłeś opinie i nadal się zastanawiasz? Zadzwoń do potencjalnego wykonawcy! Już po krótkiej rozmowie telefonicznej będziesz przeczuwał z kim masz do czynienia.

Drugim sposobem, dzięki którym możesz znaleźć dobrą firmę brukarską są ogłoszenia radiowe i prasowe. Wydaje Ci się, że w taki sposób reklamują się tylko firmy, którym brakuje klientów, bo jakość wykonywanych usług pozostawia wiele do życzenia? Niekoniecznie!

Często zdarza się tak, że rozwijające się firmy, zatrudniając wciąż nowych pracowników, inwestują w reklamę aby rozwinąć swoją działalność. Jeżeli ogłoszenie wydaje Ci się atrakcyjne, zadzwoń a być może znajdziesz firmę swoich marzeń!

Ostatnim i chyba najpopularniejszym sposobem, dzięki któremu możesz znaleźć dobrą firmę brukarską są polecenia. Sąsiad właśnie zrobił sobie piękny chodnik? Koleżanka ma podjazd, o jakim zawsze marzyłeś? Zapytaj, kogo zatrudniła do wykonania prac. Często zdarza się tak, że szukamy bardzo daleko, podczas gdy osoba, której szukamy znajduje się na wyciągnięcie ręki.

 

Duże czy małe firmy

Kwestią, nad którą często się zastanawiamy podczas wyboru wykonawcy takich projektów jest to, czy zatrudnić do jego wykonania dużą firmę czy raczej osobę prowadzącą działalność jednoosobową.

Prawda jest taka, że oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Większa firma dysponuje droższym i lepszej jakości sprzętem, możliwe że dzięki współpracy z nią uda Ci się wynegocjować rabat na zakup materiałów u wiodących producentów.

Czego często się obawiamy przy zatrudnieniu takich form to wątpliwość, że z powodu dużej ilości zleceń, mogą się starać wykonać każde z nich jak najszybciej aby maksymalnie zaoszczędzić czas. Warto pamiętać, że nie zawsze tak jest. Duże firmy osiągnęły sukces nie bez powodu. Poczytaj w Internecie, popytaj znajomych i przekonaj się sam.

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą lub małą firmę często są postrzegane jako bardziej dostępne i dlatego wybierane przez osoby prywatne. Wydają się łatwiejsze w kontakcie i ewentualnych negocjacjach ceny.

Fakt, że pracują na swój sukces samodzielnie sprawia, że często są postrzegane jako bardziej godne zaufania. Brak kosztownego sprzętu rekompensują miłym usposobieniem i bezpośrednim kontaktem.

Wybór firmy, która zajmie się Twoim zleceniem, nie musi być uzależniony jej rozmiarem. Zwróć większą uwagę na sukcesy jakie odniosła i jakość wykonanych prac. To one podpowiedzą Ci, że warto zatrudnić tego a nie innego fachowca.

 

Na co warto zwrócić uwagę

Na koniec, kila rad, w których podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy zatrudnianiu firmy brukarskiej.

Jakość wykonanych usług i terminowość. Jeżeli zależy nam na trwałości, funkcjonalności i pięknym wyglądzie naszego projektu, na te dwie kwestie powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Ważne, żeby realizacja nie tylko spełniała nasze wymagania, ale i była wykonana na czas. Firmy, które mają częsty problem z dotrzymaniem terminu lepiej sobie odpuścić i oszczędzić sobie nerwów.

Komunikacja między zleceniodawcą a zleceniobiorcą to kolejna istotna kwestia. Ważne, żeby w razie zmian w projekcie czy innych niespodzianek, można było wprowadzić je w życie bez zbędnych komplikacji.

Doświadczenie fachowca i jakość posiadanego sprzętu i materiałów. To często ona przesądza o finalnym efekcie naszego zlecenia. Wybierz kogoś kto zna się na rzeczy. Firmy nowe na rynku są co prawda pełne zapału do pracy ale doświadczenie zdobywają często na swoich pierwszych Klientach, takich jak Ty. Czy na pewno chcesz ryzykować?

Cena. Na pewno każdy zwraca na nią uwagę. Nie polecamy wyboru „najtańszych” przedsiębiorstw. Skup się raczej na tym, czy oferowane stawki są konkurencyjne. Warto zapłacić trochę więcej i układać kostkę raz i bez poprawek. I cieszyć się jej dobrym wyglądem przed długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *